Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Základní údaje: 

Lucie Baldé,  IČO: 69041377

email: balde.lucie@seznam.cz, tel. 603448011

Praha 

- Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí Obchodních podmínek včetně podmínek uvedených v Ceníku , akceptujete můj autorský přístup a fotografický styl.


-Objednávky přijímám telefonicky, e-mailem, přes formulář na webu a vždy vyžaduji potvrzení termínu a hodiny fotografování písemně. Objednávky nelze uskutečnit přes sociální sítě.


-Termín je závazný pro obě strany. Termín fotografování je možné změnit 1x s předstihem minimálně 3 dny před termínem fotografování, nový termín je nutné objednat do 1 kalendářního měsíce od původního termínu.


-V případě velmi nepříznivého počasí se venkovní focení přesouvá na nejbližší volný termín.


-V případě zrušení fotografování ze strany objednatele později než tři dny před samotným focením je záloha nevratná. 

CENA ZA FOCENÍ

-Řídí se aktuálním ceníkem (platnost ceníku je od 1.4.2022)

-Focení je splatné ve dvou fázích - záloha před termínem focení, splatná na účet zhotovitele a doplatek v den focení hotově, pokud se nedomluví zhotovitel a objednatel jinak. Fotografie nad rámec vybraného balíčku jsou doplaceny na účet poté, co dojde ke konečnému výběru fotografií.

Objednatel uhradí zálohu nejpozději do tří dnů před uskutečněním fotografické zakázky zhotoviteli na bankovní účet 1777 285 82/0300 vedeného u ČSOB a to ve výši 2500 Kč.

Zakoupené vouchery mají platnost 6 měsíců od jeho vydání (koupě). Samotné focení se musí uskutečnit v této době, je tedy nutné se objednat min měsíc před jeho vypršením, aby byl jistý termín. Po vypršení platnosti není možné voucher uplatnit ani získat jakoukoliv náhradu.

-Pokud máte zájem o jinou fotografickou zakázku, která není zahrnuta v ceníku, neváhejte mě kontaktovat.

FOTOGRAFOVÁNÍ

-Dostavte se přesně ve sjednanou dobu na předem smluvené místo. Opozdíte-li se o více než 30 minut bez omluvy, jsem oprávněna fotografování zrušit bez náhrady.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

-Fotografie vybírá zhotovitel 


-Neposkytuji formát RAW a to ani na vyžádání.

-Fotografie dodávám jen a pouze po autorském zpracování, neupravené fotografie neposkytuji.

DODACÍ LHŮTA

-Doba dodání hotové fotografické zakázky je 2-4 týdny 

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

-Portrétní, beauty a fashion fotografie prochází profesionální retuší, precizní celkovou úpravou a autorským tónováním barev. Rodinné focení s dětmi, focení dětí, párové, a těhotenské lifestyle fotografie prochází hlavně autorským tónováním barev a lehkou retuší dle potřeby.

DALŠÍ UJEDNÁNÍ

Veškeré odevzdané fotografie jsou upravené (ořez, kontrast, jas, barevné tónování apod.) dle mého stylu a osobního vnímání. Výběr barevného či černobílého provedení fotografie je na mém uvážení. Rozsáhlé retuše jako je výrazná změna tělesných proporcí, odstranění předmětu na fotce provádím za příplatek. Odevzdávám fotografie v JPG formátu tisku v elektronické podobě. Tisk fotografií mou osobou je na přímé domluvě s objednavatelem nad rámec ceníku.

ARCHIVACE FOTOGRAFIÍ

Veškeré fotografie archivuji z kapacitních důvodů maximálně 6 měsíce od jejich pořízení.

REKLAMACE

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem, oblečením a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci.

DALŠÍ INFORMACE

V případě, že chce objednatel nebo zhotovitel pořizovat záznam z focení v podobě např. videa, je nutná dohoda předem.

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez souhlasu autora dovoleno fotografie jakkoliv upravovat (např. použití barevných filtrů na instagramu) a zveřejňovat jako dílo autora.

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Vyhrazuji si právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích, na svých webových stránkách, příp. dalších propagačních materiálech, a to se souhlasem objednatele.


V Praze dne 31.3.2022